Blog Foto

Mutluluğun sığ sularında yüzmek…

Hakkimda

Merhaba,
Kendimi, bilinen adıyla “LimpidD” , bilinmeyen adıyla “daha bir çok şey” diye tanıtayım…
Aslında kimim diye sorsam kendime, cevaplamakta zorlanırım elbet. Ama yine de anlatırım içimden geldiği gibi…

Mart sonu, bir salı günü, saat altıbuçuğu beş geçe (yaklaşık) gelmişim sevenlerimin arasına. Karşılamaya yetişen olmamış, kendi çabalarımla doğuvermişim.

Zaman ilk bahar başlangıçı olduğu için; renkler baş göstermeye başlamış, kuzular meleşmiş, kuşlar cıvıldamış, böcekler vızırdamış derken, Doğduğum gün diz boyu kar yağmış. Mart kapıdan doğduğum gün baktırmış. Çoğuna göre “talihsizlik” olsa da, ben “bereket” diyorum. Ve Mart’ı seviyorum… =))

Adımı direkt “Zeliha” koymuşlar ve bu konu üstünde hiç düşünülmemiş. Ben doğmadan bir ay kadar önce ölen 17 yaşındaki halamın adını vermişler… Beni her gördüklerinde o büyük taze yarayı hatırlattığım için, pek yaklaşan olmamış. Bebekken sevenim azmış.

Çocukluğumun ilk kısmı Ankara‘da geçti. Sonra babamın işi neredeyse biz oraya gittik. 5 kere okul değiştirdim. Yeni insanlara çabuk alışan bi yapım olmadığı için, hep sessiz kaldım okul hayatım boyunca…

Sevdiklerime gelince…
Aslında çok şeyi severim, ama en çok “hayal” kurmayı severim. Ucu bucağı olmayan hayaller… Elimi çeneme verip uzaklara dalar ve ordaki hayal dünyamda yaşarım bazen. Hep“mutluluk” vardır orda ve ben mutlu olmayı severim…

Müziği severim… Çoğu müziği dinlerim. Anlamlı şarkıları eğlenceli şarkılara tercih ederim. Ve “Sagopa”yı tek geçerim.
Çok çok amatör olarak gitar çalarım. Ama nerdeyse bir yıldır elime bile almadım.

Resim çizmeyi severim… Hep çizmişimdir bişeyler. Canlı modellerle aram iyi olmasa da, bi şeye bakarak çizmeyi severim. Hayallerimi çizmeyi severim. İstediğim şeyi çizemezsem de sinirlenirim.

Fotoğrafı severim… Özellikle konsept fotoğraflarını. Bir fotoğrafı cekmeden önce, kafamda bişeyler tasarlayıp, biraz beynimi yorduktan sonra düğmeye basmayı seviyorum. Ayrıca manzara fotoğraflarını da seviyorum. Fakat çok gezmediğim için o kısımda çok fazla iş çıkardığım söylenemez.

Dizi izlerim, ama sinemayı daha çok severim… Sinema benim için çok farklı bir tutku.. Her tür filmi izlerim. Ama korku-gerilim tarzı beni daha çok çekiyor.
Ve “Tim Burton-Johnny Depp” ikilisine bayılıyorum. Eğer o ikisi aynı yerdeyse, kesinlikle harika bir iş vardır diye düşünüyorum..

Rüyalarımı severim… İkinci bir hayat gibidir benim için. Orada çok yaşanmışlıklarım vardır. Unutmam, unutamam hiçbirini…
“Küçük yeşil hortlaklar” var bi de… Sevimlidirler.
Dilimle damağımı gıdıklamak gibi, ufacık tefecik tuhaf huylarım da vardır.

Sevdiklerimin yanısıra sevmediklerimde vardır elbet. Ama onları hayatımda bir yer kaplamaması için anlatmıyorum. Hepsini bi kutuya koydum, kutuyu da dolaba. Kapısına da zincir vurdum..!

Bana verilen hayatı, alnıma yazılan kaderle yaşıyorum…

Her şeye rağmen mutlu olamya çalışıyorum. Mutluluğun avuçlarımdaki rüzgar olduğunu düşünüyorum, sevdiklerimle paylaşıyorum.
Ve kötülüklere bulaştırmadan büyütüyorum,
nefessiz kalmamak için…

Ve son olarak;
Bu yazıyı buraya kadar okuyup, kısa tanıtımıma tahammül eden kişi, “Teşekkürler!” =)
 

Yorum yok